top of page

Enne
fotosessioonile
tulekut

Mõelge läbi oma riietus ja aksessuaarid.  Paaride-, sõprade-, perepildistamise puhul valige ühtne stiil. Mõelge läbi riietuse toonid, et need omavahel klapiksid (nt ema ja poeg, isa ja tütar sarnastes toonides). Heledad ja pastelsed toonid mõjuvad pildil hästi. Vältige suuri mustreid, logosid ja pilte riietel, vajadusel triikige riided. Võite pildistamisele kaasa võtta mitu varianti, et siis vajadusel midagi muuta. Tunnise sessiooni sisse mahub riietevahetus kenasti.

Parima tulemuse saamiseks soovitan profesionaalset fotomeiki ja soengut.

 

Pildistamisele on igati teretulnud teile olulised esemed (lapse lemmikmänguasi) või lihtsalt mõni tore aksessuaar (nt mütsid, kübarad, lilled, õhupallid, piknikukorv ja lina). Samuti on pildistamisele teretulnud pere lemmikud, aga sellest palun eelnevalt teada anda.

IMG_0844.jpg
IMG_1270.jpg

Fotosessioon
stuudios

Kasutan Pärnus kahte fotostuudiot: 

 

  • Kuld Fotokunsti Stuudio - Roheline 74, II korrus

Kui soovid fotostuudios olla jalatsitega, võta kaasa puhtad ja kuivad jalanõud.

Beebi esimene
fotosessioon

Parim aeg vastsündinu pildistamiseks on 5.-10. elupäeval, sest päris esimestel elupäevadel magavad nad palju. Sellegipoolest võib beebi esimene fotosessioon jääda esimesse elukuusse, kui tunnete, et nii on teile kõige mugavam. Fotosessiooni aja saab sünnitähtaja järgi planeerida juba ootusajal ja pärast lapse sündi saab täpse aja  paika panna. Minu stiil on naturaalne ja selge, seda joont hoian ka beebi piltide tegemisel, et fookusesse jääks beebi just sellisena, nagu ta oma esimestel päevadel on. Lisaks teen mõned pildid ka koos emme-issi ja õdede-vendadega.

Fotosessioon kestab 1-2 tundi. Aja sisse on arvestatud lisaks pildistamisele beebi söötmine, mähkimine ja kussutamine. Pildistan beebisid nii stuudios, kuid soovikorral ka beebi kodus. 

Beebiga fotosessioonile tulles pange talle selga hõlmikbodi, et saaksime teda minimaalselt häirides riidest lahti riietada ja pildistamisega alustada, sest tihtipeale saabuvad nad stuudiosse juba magusalt tududes.

Beebi tunnetab väga hästi ümbritsevat meeleolu, seega on väga tähtis, et teda ümbritsev õhkkond fotosessiooni ajal oleks pingevaba ja rõõmus. Mida muretumad on täiskasvanud, seda rahulikum on beebi.

3P6A5671_edited.jpg
3P6A5967.jpg

Buduaari
sessioon

Buduaarisessioonile tulles püüa valida riideid ja pesu, mis on vabad ja ei jäta kehale soonivaid jälgi, püüa vältida soonivat pesu, soonivaid sokke, teksapükse.

Fotosessiooni jaoks valitud riided võta eraldi kaasa. Saame koos mõelda läbi, mis järjekorras ja mida kasutame. Kui kahtled, mida võtta, mida jätta, siis võta pigem mitu varianti. Buduaarisessioonile võta julgelt kaasa mitu komplekti riideid - pesukomplektid, bodid, siidist hommikumantel, mõni lohvakam riideese, mida mõnusalt peale tõmmata - mis iganes sind kõnetab.

Võid vabalt võtta kaasa mõned kingad, ehted jms. Samuti annab nahale värskust ja kaunist jumet kehaõli või mõnusa kumaga kehakreem. Saad seda stuudios peale kanda.

 

 

bottom of page