Enne
fotosessioonile
tulekut
Mõelge läbi oma riietus ja aksessuaarid. Paaride-, sõprade-, perepildistamise puhul valige ühtne stiil. Mõelge läbi riietuse toonid, et need omavahel klapiksid (nt ema ja poeg, isa ja tütar sarnastes toonides). Heledad ja pastelsed toonid mõjuvad pildil hästi. Vältige suuri mustreid, logosid ja pilte riietel, vajadusel triikige riided. Võite pildistamisele kaasa võtta mitu varianti, et siis vajadusel midagi muuta. Tunnise sessiooni sisse mahub riietevahetus kenasti.
Parima tulemuse saamiseks soovitan profesionaalset fotomeiki ja soengut.
Pildistamisele on igati teretulnud teile olulised esemed (lapse lemmikmänguasi) või lihtsalt mõni tore aksessuaar (nt mütsid, kübarad, lilled, õhupallid, piknikukorv ja lina). Samuti on pildistamisele teretulnud pere lemmikud, aga sellest palun eelnevalt teada anda.
Fotosessioon
stuudios
Kasutan Pärnus kahte fotostuudiot:
-
N.L Fotostuudio - Rüütli 14, II korrus www.nlfotostuudio.com
-
Kuld Fotokunsti Stuudio - Roheline 74, II korrus
Kui soovid fotostuudios olla jalatsitega, võta kaasa puhtad ja kuivad jalanõud.
Beebi esimene
fotosessioon
Parim aeg vastsündinu pildistamiseks on 5.-10. elupäeval, sest päris esimestel elupäevadel magavad nad palju. Sellegipoolest võib beebi esimene fotosessioon jääda esimesse elukuusse, kui tunnete, et nii on teile kõige mugavam. Fotosessiooni aja saab sünnitähtaja järgi planeerida juba ootusajal ja pärast lapse sündi saab täpse aja paika panna. Minu stiil on naturaalne ja selge, seda joont hoian ka beebi piltide tegemisel, et fookusesse jääks beebi just sellisena, nagu ta oma esimestel päevadel on. Lisaks teen mõned pildid ka koos emme-issi ja õdede-vendadega.
Fotosessioon kestab 1-2 tundi. Aja sisse on arvestatud lisaks pildistamisele beebi söötmine, mähkimine ja kussutamine. Pildistan beebisid nii stuudios, kuid soovikorral ka beebi kodus.
Beebiga fotosessioonile tulles pange talle selga hõlmikbodi, et saaksime teda minimaalselt häirides riidest lahti riietada ja pildistamisega alustada, sest tihtipeale saabuvad nad stuudiosse juba magusalt tududes.
Beebi tunnetab väga hästi ümbritsevat meeleolu, seega on väga tähtis, et teda ümbritsev õhkkond fotosessiooni ajal oleks pingevaba ja rõõmus. Mida muretumad on täiskasvanud, seda rahulikum on beebi.
Buduaari
sessioon
Buduaarisessioonile tulles püüa valida riideid ja pesu, mis on vabad ja ei jäta kehale soonivaid jälgi, püüa vältida soonivat pesu, soonivaid sokke, teksapükse.
Fotosessiooni jaoks valitud riided võta eraldi kaasa. Saame koos mõelda läbi, mis järjekorras ja mida kasutame. Kui kahtled, mida võtta, mida jätta, siis võta pigem mitu varianti. Buduaarisessioonile võta julgelt kaasa mitu komplekti riideid - pesukomplektid, bodid, siidist hommikumantel, mõni lohvakam riideese, mida mõnusalt peale tõmmata - mis iganes sind kõnetab.
Võid vabalt võtta kaasa mõned kingad, ehted jms. Samuti annab nahale värskust ja kaunist jumet kehaõli või mõnusa kumaga kehakreem. Saad seda stuudios peale kanda.
Kodu ettevalmistamine pildistamiseks
Kodu ettevalmistamine kinnisvarafotode pildistamiseks parandab oluliselt lõpptulemust. Parima tulemuse saamiseks võiks enne fotograafi saabumist tegeleda järgmiste punktidega:
-
Koristage kodu põhjalikult (sh peske aknad ja peeglid). Veenduge, et pinnad oleksid puhtad. Peida ära juhtmed ja kaablid, võta seinast laadijad, pane ära puldid. Avaram tulemus jääb kui võtta põrandalt ära väiksemad vaibad, matid, runnerid. Korrastamisel pea silmas järgmisi detaile:
-
vannituba – šampoonipudelid, duššigeelid, tarvikud, hambaharjad, pastad, kreemid jm ära panna. Kenasti sätitud puhtad käterätikud jätavad hea ja kutsuva mulje.
-
esik – pange ära rippuvad riided, samuti jalatsid, aksessuaarid (mütsid, sallid, kindad jne).
-
köök – tööpindadelt eemalda kõik mittevajalik (kuivainete topsid, väike köögitehnika, kraanikausi juurest pesuvahendid ja -tarvikud), väljaarvatud mõned dekoratiivesemed, puhastage kõik pinnad, sealhulgas seadmed näpujälgedest ja tolmust. Kui köögis on avatud riiulid, siis vaadata ka need kriitilise pilguga üle. Kui külmkapil on magnetid, siis palun need eemaldada. Samuti kalendrid, märkmed jm.
-
elutuba, kontor – võimalusel pange ära liigne mööbel (nt ratastel abilaud, laste laud elutoas joonistamiseks jne). Kui toas on läbipaistvate või läbikumavate ustega kapid, käige kappide sisu samuti kriitilise pilguga üle. Sättige mööbel otseks.
-
Magamistuba – tee voodi selliselt üles, et see jääb kohev, pehme ja kutsuv. Kasuta dekoratiivpatju, pleedi; silu voodilt välja kortsud. Jäta öökapile ainult lamp ja soovikorral üks dekoratiivne ese (nt ilus raamat, värsked lilled).
-
Kui on lemmikloomi, siis nende esemed (pesad, sööginõud, mänguasjad) ära panna.
-
Lastetuba – võimalikult palju mänguasju ära panna, dekoratsioonina võib mõni jääda.
-
-
Isiklikud esemed: Eemaldage isiklikud esemed, nagu perepildid, personaalsed dekoratsioonid.
-
Aed ja välisilme: Kui kodusse kuulub aed või terrass, veenduge, et need oleksid korras.
-
Stilistika: Värvide ja dekoratsioonide valikul eelistage neutraalseid toone ja minimalistlikku dekoratsiooni. Kutsuva ja õdusa mulje jätab kaetud söögilaud, värsked lilled, puuviljad.